جمعه , ۳ آذر ۱۳۹۶
دعای سلامتی امام عصر
خانه >> مذهبی >> فرق ولایت فقیه و طاغوت

فرق ولایت فقیه و طاغوت

(بسم الله الرحمن الرحیم)

خاصیت طاغوت این است؛ «وَ إِذا تَوَلَّى سَعى‏ فِی الْأَرْضِ لِیُفْسِدَ فیها وَ یُهْلِکَ الْحَرْثَ وَ النَّسْلَ وَ اللَّهُ لا یُحِبُّ الْفَسادَ»(بقره/۲۰۵) وقتی ولایت را به دست گرفت، تلاش می‌کند که در زمین فساد ایجاد کند.

در ادامه، بخشی از این مطالب با موضوع «مسجد گوهرشاد» که در ۲۶ آذرماه سال ۱۳۶۰ در برنامه درس‌هایی از قرآن ایراد شده است تقدیم مخاطبان  می‌شود.

قدر حکومت اسلامی را بدانید

نکته ۱) قرآن می‌فرماید: «أَقِمِ الصَّلاهَ لِذِکْری»(طه/۱۴) نماز بخوان تا دائم یاد من در تو زنده شود.

نکته ۲) توجه به نعمت‌های خدا از اهمیت بسیاری برخوردار است به طوری که خداوند فرموده: «یا بَنی‏ إِسْرائیلَ اذْکُرُوا نِعْمَتِیَ الَّتی‏ أَنْعَمْتُ عَلَیْکُمْ»(بقره/۴۰) بنی اسرائیل یاد خود بیاورید نعمت‌هایی را که به شما داده‌ایم که در این بین رهبر صالح و حکومت اسلامی یکی از نعمت‌های الهی است.

تفاوت ولایت فقیه با ولایت طاغوت

نکته ۳) ولایت دو جور است یا ولایت فقیه که طبق آیه قرآن مفسد فی الارض باید کشته شود و یا ولایت طاغوت که در مسجد گوهرشاد باید مسلمان‌ها کشته شوند؛ این به خاطر خدا می‌کشد و او به دلیل اینکه غرب گفته است، می‌کشد.

نکته ۴) خاصیت طاغوت این است؛ «وَ إِذا تَوَلَّى سَعى‏ فِی الْأَرْضِ لِیُفْسِدَ فیها وَ یُهْلِکَ الْحَرْثَ وَ النَّسْلَ وَ اللَّهُ لا یُحِبُّ الْفَسادَ»(بقره/۲۰۵) وقتی ولایت را به دست گرفت، تلاش می‌کند که در زمین فساد ایجاد کند و نسل را از بین ببرد بنابراین برای داشتن حاکمی عادل باید شکرگزار باشیم.

ظالم کیست؟

نکته ۵) «وَ مَنْ أَظْلَمُ مِمَّنْ مَنَعَ مَساجِدَ اللَّهِ أَنْ یُذْکَرَ فیهَا اسْمُهُ»(بقره/۱۱۴) کیست ظالم‌تر از کسی که مسجد خدا را منع کند؟ ظالم‌ترین افراد کسی است که نگذارد ما در خانه خدا الله اکبر بگوییم که این رویه در طاغوت وجود داشت.

 نکته ۶) قرآن در آیات (توبه/۳۳ – صف/۹ – فتح/۲۸) فرموده است: «لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ کُلِّهِ»(توبه/۳۳) که دیناسلام بر همه دین‌ها پیروز خواهد شد. مکتب ما عالم‌گیر است و این وعده خداست. «وَ لَنْ یُخْلِفَ اللَّهُ وَعْدَهُ»(حج/۴۷) خداوند هم خلف وعده نمی‌کند.

فارس