جمعه , ۳ آذر ۱۳۹۶
دعای سلامتی امام عصر
خانه >> علمی

علمی

اقتصاد اسلامی از دیدگاه شهید سید محمد باقر صدر

CreateThumbnail.aspx

تأملی در کتاب “اقتصادنا” اثر شهید محمد باقر صدر زمانی که دکتر محمد شوقی الفنجری، استاد اقتصاد دانشگاه قاهره، به دیدار سید محمد باقر صدر، در منزلش در نجف اشرف رفت، پیش از هرچیز، از او پرسید: دانش آموخته کدام یک از دانشگاه‌های جهان است؟ سید محمد باقر صدر پاسخ داد که در هیچ دانشگاهی نه در عراق و نه ... ادامه مطلب »

ذوالقرنین در کلام امیرالمومنین علیه السلام

CreateThumbnail.aspx

او سه لشگرکشى مهم داشت ؛ به غرب ، به شرق و به منطقه اى که در آنجا یک تنگه کوهستانى وجود داشت و در هر یک از این سفرها با اقوامى برخورد کرد. قرآن کریم خطاب به پیغمبر مى فرماید: ((از تو درباره ذوالقرنین مى پرسند، بگو به زودى گوشه اى از سرگذشت او را براى شما بازگو مى ... ادامه مطلب »

اعجاز رنگ‌ها در قرآن

CreateThumbnail (2)

موضوع رنگ‌ها یکی از شگفتی‌های مطرح شده در قرآن می‌باشد. قرآن‌کریم علاوه بر کاربرد واژه‌های کلّی مربوط به رنگ‌ها از قبیل (لون، الوان، و صبغه) از برخی رنگ‌ها (مانند زرد، سبز، آبی‌، قرمز‌، سفید و سیاه) نیز به طور ویژه نام برده و رنگ خدایی را بهترین رنگ معرفی کرده است. بررسی واژه «صبغه» در قرآن این کلمه دو بار ... ادامه مطلب »

مصحف فاطمه(س)

noimage

(بسم الله الرحمن الرحیم) سؤال: گویند حضرت فاطمه(س) کتابی به نام مصحف دارد، که قرآن جامع همان است، و در دست امامان(ع) دست به دست می گشته، و اکنون در نزد حضرت مهدی آل محمد(عج) است، و هنگام ظهور، آن را آشکار می سازد، آیا این مصحف با قرآنی که در همه جا در دسترس ماست، فرق دارد؟ پاسخ: قرآنی ... ادامه مطلب »