جمعه , ۳ آذر ۱۳۹۶
دعای سلامتی امام عصر
خانه >> مذهبی

مذهبی

راه سعادت از زبان آیت‌الله بهجت

images (5)

(بسم الله الرحمن الرحیم) عامل مؤثر و خطرناکی که می‌تواند اتصال میان بنده و خدا را قطع کند، برکات وجودی و زندگی را بگیرد و زندگی زیبا و بهشتی انسان را به زندگی جهنمی و تاریک تبدیل کند «گناه» است. امام صادق(ع) می‌فرماید: پدرم می‌فرمود: چیزی بیشتر از گناه دل را تباه نمی‌کند، زیرا دل مرتکب گناهی می‌شود و بر ... ادامه مطلب »

کدام تقوا به درد می‌خورد و کدام تقوا به درد نمی‌خورد؟

images (2)

(بسم الله الرحمن الرحیم) حدیث: فی الکافی، عن الثمّالی، قال: … انهّا لتَرفعُ الخَمیل و تضَع الشریفِ و توُردِ اقواماً الی النار غداً فَفی هذا مُعتبَرٌ و مُختبَر و زَواجِرُ لمِنتبَهِ.[۱] ترجمه:  [دنیا] انسان پست را بلندمرتبه کرده و انسان شریف را خوار می‌گرداند و اقوامی را در آینده به جهنم وارد می‌سازد. در این مطلب، عبرتی و آزمونی و ... ادامه مطلب »

نمازی که ثوابش از آسمان هفتم هم می گذرد

images (1)

(بسم الله الرحمن الرحیم) نماز دربردارنده کلمات قرآنی، حرکات و سکنات بندگی، نمایش اوج خضوع، خشوع، تضرع، ابتهال، استغفار، دعا، توبه و همه اعمال صالحی است که بنده می تواند در پیشگاه پروردگار و معبود خویش داشته باشد. دراین میان برخی از شرایط زمانی و مکانی به این عمل، ویژگی های برتر می بخشد، چنان که مساجد و از همه ... ادامه مطلب »

تعبیر رهبری از انقلاب اسلامی به «شجره طیبه»

images

(بسم الله الرحمن الرحیم) پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری چندی پیش در طرحی اقدام به انتشار پرکار‌برد‌ترین آیات قرآن در کلام رهبر معظم انقلاب کرد که در این بین آیات شریفه «وَلَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُه» و «أَلَم تَرَ کَیفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا کَلِمَهً طَیِّبَهً کَشَجَرَهٍ طَیِّبَهٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِی السَّماءِ» با ۶۷ و ۴۴ بار تکرار به عنوان پرکاربرد‌ترین آیات قرآن ... ادامه مطلب »

شش ماه پایانی (بخش ششم)

Sh05

(بسم الله الرحمن الرحیم) ادامه‌ حوادث‌ ماه‌ رجب‌ ۳ ـ قیام‌ یمانی‌ (از علایم‌ حتمی‌ ظهور) احادیث‌ شریف‌ ما جنبش‌ یمانی‌ را به‌ عنوان‌ پرچم‌ هدایت‌ معرفی‌ می‌کنند که‌ همزمان‌ با شورش‌ سفیانی‌ در شام‌، او هم‌ در یمن‌ قیام‌ کرده‌ و مردم‌ را به‌ حق‌ و حقیقت‌ دعوت‌ می‌کند و اجابت‌ دعوتش‌ واجب‌ است‌. پس‌ از حرکت‌ به‌ سمت‌ عراق‌ ... ادامه مطلب »

شش ماه پایانی (بخش پنچم)

Sh05

(بسم الله الرحمن الرحیم) حوادث‌ بر طبق‌ تقویم‌ سال‌ ظهور جریانات‌ و اتفاقات‌ ماه‌ رجب‌ در این‌ قسمت‌ به‌ اهم‌ حوادثی‌ که‌ در ماه‌ رجب‌ و در واقع‌ پنج‌ ماه‌ پیش‌ از ظهور حضرت‌ اتفاق‌ خواهد افتاد اشاره‌ خواهیم‌ کرد که‌ این‌ مطالب‌ را از روایاتی‌ که‌ در این‌باره‌ بوده‌اند استخراج‌ نموده‌ایم‌. ۱ ـ باران‌ شدید و فراوان‌ در سالی‌ ... ادامه مطلب »

بهترین روش برای ازدواج جوانان

images

(بسم الله الرحمن الرحیم) در تربیت دینی و رشد فرهنگی در سطح عمومی نهاد خانواده جایگاه خاص و برجسته‌ای دارد و بدون تردید آنچه بهترین و بیشترین تأثیرگذاری و بازدهی را دارد، نهاد خانواده است، زیرا خانواده اولین و زیربنای بنیادی و اساسی جامعه در ابعاد مختلف است، بنابراین بر حسب اهمیت جایگاه خانواده در ارتقا بخشیدن فرهنگ جامعه در ... ادامه مطلب »

شش ماه پایانی (بخش چهارم)

Sh05

(بسم الله الرحمن الرحیم) اشاره‌ای‌ اجمالی‌ و کلی‌ به‌ حوادث‌ پیش‌ از ظهور   بخش‌ اول‌ – علامات‌ پیش‌ از ظهور احادیثی‌ که‌ حوادث‌ ایّام‌ نزدیک‌ به‌ ظهور را ترسیم‌ و محدوده‌ آن‌ عصر را مشخص‌ می‌کنند می‌توان‌ به‌ چهار قسمت‌ زیر دسته‌بندی‌ کرد: ۱- عصر ظهور در برخی‌ از احادیث‌ شریفه‌ ما ویژگی‌های‌ کلی‌ و عمومی‌ ظهور به‌ همراه‌ اشاره‌ای‌ ... ادامه مطلب »

شش ماه پایانی (بخش سوم)

Sh05

(بسم الله الرحمن الرحیم) تمامی‌ نشانه‌های‌ ظهور در اصل‌ نوعی‌ خبر دادن‌ از آینده‌ به‌ حساب‌ می‌آیند که‌ این‌ خبر دادن‌ از آینده‌ هم‌ تنها با عنایت‌ خداوند علاّم‌الغیوب‌ از طریق‌ وحی‌، الهام‌ یا دیگر راه‌ها و با یک‌ یا چند واسطه‌ که‌ شرایط‌ نیل‌ بدین‌ منظور را فراهم‌ کنند ممکن‌ خواهد بود، چنانکه‌ پیامبر(ص‌) و پس‌ از ایشان‌ ائمه‌(ع‌) ... ادامه مطلب »

شش ماه پایانی (بخش دوم)

Sh05

(بسم الله الرحمن الرحیم) شگفتیهای پیش از ظهور  همه‌ انسان‌ها و کشورها خصوصاً امت‌ اسلامی‌ پیش‌ از ظهور حضرت‌ بقیه‌ الله‌ (ع‌) به‌ شرایط‌ سخت‌ و سیاهی‌ که‌ ناشی‌ از ظلم‌ و جور و انحراف‌ آن‌ زمان‌ است‌ مبتلا خواهند شد .این‌ نکته‌ را می‌توان‌ از این‌ حدیث‌ متواتر حضرت‌ رسول‌ اکرم‌ (ص‌) برداشت‌ کرد که‌ فرمودند: «همانا مهدی‌ (ع‌) ... ادامه مطلب »